ماشین مناسب حمل بار و اثاثیه

ماشین مناسب حمل بار و اثاثیه | انتخاب ماشین باربری متناسب با حجم و تعداد اسباب و وسایل در زمان جابجایی بسیار مهم است و نقش اساسی در یک اسباب کشی خوب و موفق را دارد. در گذشته نه چندان دور، حمل بار و جابجایی سخت بود، چون وسیله های مناسبی برای این کار وجود نداشت و اغلب از حیواناتی مانند اسب و الاغ و گاری ها برای این کار استفاده می شد. جابجایی به این روش مشکلات متعددی را به همراه داشت. اکنون با پیشرفت تکنولوژی و اختراع وسیله هایی برای جابجایی مانند انواع ماشین ها این کار با دقت و سهولت بیشتری انجام می شود.

شمال باربری

یکی از مهم ترین فاکتورها جهت کاهش قیمت باربری و همچنین افزایش سرعت، انتخاب وسیله نقلیه ای است که اثاثیه قرار است با آن جابجا و حمل شود.

انتخاب ماشین مناسب برای اسباب کشی باید بسیار هوشمندانه صورت پذیرد چون اسباب کشی خود یک پروسه استرس زا و نگران کننده برای هر خانواده می باشد. در صورتی که ماشین باربری مناسبی را انتخاب نکنید مشکلات شما دو چندان می شود و باعث به وجود آمدن دردسرهای بیشتری برای شما می شود.

ماشین مناسب حمل بار و اثاثیه | انواع ماشین حمل بار

پس برای داشتن یک اسباب کشی راحت و بدون دغدغه انتخاب ماشین مناسب با توجه به حجم و اندازه وسایل شما یکی از مهم ترین فاکتورها محسوب می شود. در انتخاب ماشین باربری و حمل بار بایستی به فاکتورهای مختلفی توجه کرد؛ از جمله سالم بودن آنها، ظرفیت آنها و موارد دیگر که در این مطلب آنها را بررسی خواهیم کرد. نکته جالب اینجاست که انتخاب گزینه مناسب از میان انواع ماشین‌­های حمل بار، مستقیما روی سرعت و قیمت حمل بار بین شهری و درون شهری نیز تاثیر می­‌گذارد. با ما همراه باشید تا با انواع ماشین­‌های حمل بار و نحوه انتخاب ماشین باربری و حمل بار آشنا شوید.

ماشین مناسب حمل بار و اثاثیه

انواع ماشین حمل بار

1.ماشین باربری کوچک و سبک: مانند وانت، وانت پراید، وانت پیکان.
2.ماشین حمل بار نیمه سنگین: مانند کامیون، خاور، هیوندا، ماشین باربری ایسوزو، و کامیونت.
3.ماشین حمل بار سنگین: مانند تریلی، ترانزیت، ده تن، کفی، ترانزیت یخچالی، ۲۰ تن، چادری سه محور، کفی، کمپرسی، و تریلی تانکر فاو (Faw)

جهت حمل بار و باربری شهری عموما از ماشین های سبک و نیمه سنگین استفاده می شود.

از ماشین های سنگین نیز برای باربری های خارج شهری استفاده می شود. یکی از علت های این موضوع این است که ماشین های سنگین اجازه تردد در داخل شهر را ندارند و تنها در ساعت های بخصوصی می توانند در شهرها تردد کنند.

ماشین مناسب حمل بار و اثاثیه | ماشین حمل بار

در انتخاب ماشین حمل بار چه عواملی مهم اند؟

نوع بار

نوع بار از اهمیت زیادی برخوردار است. آیا بار شما جزو کالا محسوب می شود ؟ مایع یا جامدات شکل پذیر است ؟ آیا قصد حمل و نقل مواد غذایی را دارید ؟ هر کدام از مواردی که نام بردیم برای باربری نیاز به یک ماشین مخصوص دارند .به طور مثال شما نمی توانید از کامیون هایی که برای حمل اسباب منزل استفاده می شود اقدام به حمل و نقل مواد غذایی کنید. زیرا مواد غذایی، لبنیات، گوشت و سبزیجات نیاز به کامیون های یخچال دار دارند تا در طول مسیر تازه بمانند و دچار فساد نشوند.

ماشین مناسب حمل بار و اثاثیه

حجم بار

هر کدام از ماشین های باربری دارای ظرفیت مشخصی هستند. قبل از انتخاب ماشین باربری باید وزن بار را توسط ترازوهای مخصوص اندازه بگیرید و سپس ماشین متناسب با آن را انتخاب کنید. به طور مثال اگر بار شما دارای ۱۵ تن وزن است نمی توانید برای حمل و نقل آن از ماشینی با ظرفیت ۱۰ استفاده کنید. زیرا باعث می شود تا فشار مضاعفی به ماشین و بار بیاید.

شمال باربری

نوع مسیر

آیا می خواهید بار را درون شهر جابجا کنید یا تمایل دارید آن را به شهر دیگری بفرستید؟ ماشین های باربری دارای مدل های مختلف هستند که برخی از آن ها مناسب برای تردد درون شهری و برخی دیگر مناسب برای باربری بین شهری هستند. طبیعتا نمی توان از ماشین های دسته دوم برای درون شهر استفاده کرد. زیرا اغلب آن ها دارای محدودیت ترافیکی هستند. ماشین هایی برای شرکت حمل ونقل بین شهری برای تردد برون شهری ساخته شده اند معمولا دارای ابعاد و ظرفیت زیاد هستند

ماشین مناسب حمل بار و اثاثیه | باربری در مازندران

فصل باربری

یکی از مهم ترین نکاتی که باید قبل از انتخاب ماشین حمل بار به آن توجه کنید. اما معمولا از آن غافل می شوید زمان باربری است. آیا قصد دارید در تابستان اقدام به اسباب کشی کنید یا زمستان ؟ قطعا اگر تمایل دارید بار خود را در فصولی مانند زمستان و پاییز جابجا کنید باید از ماشین هایی استفاده کنید که مسقف هستند. کامیون های مسقف بر روی بخش بار از پارچه هایی مانند برزنت استفاده می کنند و اتاق باربری آن ها به طور کلی دارای سقف است. این مساله باعث می شود که در صورت وقوع بارندگی بار خیس نشود و سالم به مقصد برسد.

ماشین مناسب حمل بار و اثاثیه

بودجه

بهتر است در انتخاب ماشین حمل بار به میزان بودجه خود نیز توجه کافی داشته باشید. شاید بعد از خواندن این جمله تصور کنید که پس باید از ماشین های کوچک تر که هزینه کمتری دریافت می کنند استفاده کنیم. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است. شما اگر محدودیت بودجه دارید باید از ماشین های باربری بزرگ استفاده کنید تا تمام بار خود را در یک رفت و آمد به مقصد برسانید. اگر ماشین های باربری کوچک را انتخاب کنید باید چندین بار هزینه بایت رفت و آمد آن ها پرداخت کنید و این امر اصلا برای شما مقرون به صرفه نخواهد بود.

مجوز باربری

در هنگام انتخاب ماشین حمل بار باید به دارا بودن مجوز باربری توسط آن ماشین توجه کنید. ماشین های باربری باید حتما دارای مجوزهای لازم باشند. البته اغلب آن ها تحت نظر شرکت ها و خدمات باربری فعالیت می کنند و بارها را همراه با بارنامه و بیمه نامه های الکترونیکی جابجا می کنند و از این بابت جای هیچ گونه نگرانی نیست.

ماشین مناسب حمل بار و اثاثیه | مجوز باربری

تماس با ما

شما عزیزان میتوانید برای رزرو و راهنمایی بیشتر از خدمات باربری و اثاث کشی با شمال باربری تماس بگیرید.
افراد ما برای پاسخگویی به شما عزیزان به صورت شبانه روزی حضور دارند

09119124452